ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3125
EURO
6,0136
IMKB
62.336
ALTIN
227,018
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/12 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TİYATRO HAFTA DEVAM EDİYOR
27 Mart 2018 / 14:10
Aydın'da tiyatro dolu hafta, dün akşam "Aşk Bir Şey Değildir" oyununun sahnelenmesiyle başladı. Seyirciler tarafından da çok beğenilen ve yoğun ilgi gören oyunda Ececan Gumeci Ünal ile Aykut Ünal rol aldı.
 
 
 

Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunda evlilik kurumunda aşk, kadın-erkek ilişkisi üzerinden sorgulandı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun iki oyunun da prömiyerini yapacağı haftada, ilk olarak 27 Mart Salı günü ise saat 20.30'da Yunus Emre Gümüş'ün "Entrikalı Dolap Komedyası" adlı oyununun prömiyeri yapılacak.

Şehir Tiyatrosu'nun bu yılki oyunlarından olan tek perdelik "Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun" ise 28 Mart Çarşamba günü saat 20.30'da seyircinin karşısına çıkacak.

Şehir Tiyatrosu, bir tiyatro klasiği olan Moliere'in "Kibarlık Budalası"nı da seyirciyle buluşturacak.Cafer İlhan yönetiminde sahnelenecek olan oyunun prömiyeri 29 Mart Perşembe günü saat 20.30'da yapılacak.

 

Usta oyuncular Aydın'da

30 Mart Cuma günü ise Türk tiyatrosunun iki usta oyuncusu Altan Erkekli ile Veysel Diker'in "Şifa Niyetine Müzikten Beri Sözden Öte" oyunusaat 20.30'da seyircinin karşısına çıkacak.  Bir sahne gösterisi olan oyunda, "söz"de Altan Erkekli kendi yaşamından hikâyeler anlatacak, "müzik"te ise Veysel Diker sevdiği türküleri orkestrası eşliğinde seslendirecek.

Küçük seyircilerin de unutulmadığı tiyatro dolu haftada, 31 Mart Cumartesi günü ise saat 16'da "Bir Hayalim Var" adlı kukla ve çocuk tiyatrosu çocuklarla buluşacak.

Dünya Tiyatro Günü'nün bir haftaya yayılan programla kutlandığı Aydın'da, oyunlar Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi'nde sahnelenecek ve ücretsiz olarak izlenebilecek. (ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ