ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3152
EURO
6,0047
IMKB
62.336
ALTIN
226,669
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/13 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Efeler 3000 kişiyi sinemayla buluşturdu
28 Mart 2018 / 15:47
Efeler Belediyesi tarafından Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel'in vefatının 45'inci yılı dolayısıyla düzenlenen 'Aşık Veysel'i Anma Sinema Günleri'nde 3 bin kişi sinemayla buluştu.
 
 
 

6-21 Mart tarihleri arasında köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde ve ilçe merkezinde Aşık Veysel’in hayatının konu edildiği ‘Aşık’ filmi gösterilerek, binlerce vatandaşın sinemayla tanışmasına olanak sağlandı.

Daha önce sinemaya gitmeye fırsat bulamayan vatandaşların ayağına sinema götüren Efeler Belediyesi, 10 farklı mahallenin düğün salonlarında ve Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Sahnesi’nde , ‘Aşık’ adlı filmi vatandaşlarla buluşturdu. Öte yandan sinema gösterimine katılan kişilere patlamış mısır ikram edildi.

Bugüne kadar sinemayla tanışmamış veya çok az film görme şansı yakalamış vatandaşlar için önemli bir etkinliğe olanak sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Efeler Belediyesi olarak önceliğimiz insandır. Sosyal Belediyecilik anlayışımız kapsamında daha önce hiç sinemaya gitme olanağı bulamamış vatandaşların hem sosyal ve kültürel anlamda paylaşımlarda bulunmaları adına hem de Aşık Veysel’in hayatını tanımalarına olanak sağlamak için böyle bir etkinlik düzenledik. Aşık Veysel’i ölümünün 45’inci yılında anarken, vatandaşların da sinemada günlük hayatın stresinden uzaklaşıp keyifli anlar geçirmelerini diledik. Efeler Belediyesi olarak vatandaşlarımızı sinema ve tiyatroyla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 (ÖZER DUMRUL)

 

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ