ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3125
EURO
6,0136
IMKB
62.336
ALTIN
227,018
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/12 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Roman Havasında Mozart
02 Nisan 2018 / 16:17
Hamdi Akatay yönetimindeki Tepecik Filarmoni Orkestrası "İlle de Mozart Olsun" adlı programla Mozart'ın eserlerini Roman havasıyla buluşturdu.
 
 
 

Şef Hamdi Akatay, Aydın'da olmaktan çok mutlu olduğunu söylerken, kurduğu orkestrayla Roman çocuklara rol model olmak istediklerini söyledi. Akatay "Eğer onların gelecekleri için bir ışık olabilirsek çok sevinirim. Aydın' ı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi  Konservatuvarı'nı en kısa zamanda tekrar ziyaret etmek ve bir sempozyum vermek istiyorum " diye konuştu.

Orkestradaki müzisyenlerin İzmir Tepecik Tenekeli Mahalle'de yetişen çocuklardan oluştuğunu, bu 12 sanatçının çok yetenekli, dünya çapında müzisyenler olduklarını söyleyen Akatay"Onlarla olmaktan çok büyük keyif alıyorum" dedi.

Akatay, kendisiyle sahneye çıkan 12 sanatçının altısının konservatuvarlı, altısınınsa alaylı olduğunun altını çizdi. Hamdi Akatay kendilerine konser fırsatı verdiği için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Mozart'ın senfonilerinden örnekler çalan orkestra, gecenin sonunda seyircilerin istediği "İzmir Marşı"nı çaldı. İzmir Marşı'nı tüm seyirciler hep bir ağızdan seslendirdi. (ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ