ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Otizmin Farkındayız
03 Nisan 2018 / 15:38
Aydın Büyükşehir Belediyesi, otizmle ilgili farkındalık yaratabilmek için 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde Aydın Kent Meydanı'nda bir etkinlik düzenledi. Otizmli çocukların doğru eğitim ve sabırla neler yapabildiklerini göstermek amacıyla yapılan
 
 

Otizmin toplumdan soyutlanmayı gerektirmeyen, sabır ve eğitimle toplumla uyumlu bireyler olduklarını gösterebilmek için düzenlenen etkinlikte otizmli çocuklar neler yapabildiklerini gösterdi. Sahneye çıkıp ritim gösterisinden solo şarkı performanslarına hünerlerini gösteren çocuklar gerekli sabır gösterilebilirse neler yapabileceklerini de kanıtladılar.

Efe kıyafetleri giyip Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu'yla sahnede zeybek oynayan çocuklar farkındalık günü için meydana toplanan vatandaşlar tarafından coşkuyla alkışlandı.

Vatandaşların dikkatini çekmek için Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından otizm farkındalığının rengi olan mavi renkte balonlar dağıtılırken programın sonunda balonlar otizmli çocuklar ve meydana toplanan vatandaşlar tarafından gökyüzüne bırakıldı. Daha sonra ise kent meydanındaki havuzun ışıkları maviye çevrilerek gece boyunca mavi kalarak farkındalık oluşturuldu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, toplum olarak otizmli bireylerin farklı olduklarını kabul etmenin, farkındalık adına ilk adım olduğunu söylerken"Anne babaların sabırlı olmaları gerekse de, toplum olarak bizler de otizmin farkına vararak ailelerin sırtlarındaki yükü bir nebze paylaşabiliriz. Otizmli bireylerin tek ihtiyaçları saygı, ilgi, anlayış ve sabır. Toplumun farklı renkleri olan otizmli vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklıyorum"diye konuştu.
(ÖZER DUMRUL) 
 
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ