ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3387
EURO
6,0727
IMKB
62.336
ALTIN
219,631
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/11 ºC
Ankara2/6 ºC
İstanbul5/12 ºC
İzmir6/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KILIÇTAROĞLU:AYDIN VALİSİ GÜÇÜNÜ KİMDEN ALIYOR
03 Nisan 2018 / 22:41
CHP Lideri kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'e jeotermal üzerinden yüklendi. Kılıçdaroğlu, AYTER'in çiftlik sahasında yaptığı ihaleyi hatırlatarak “Kararı kimin gücüne dayanarak verdin?” diye sordu.
 
 
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Aydın valisi Yavuz Selim Köşger’i hedef aldı. Jeotermal ile ilgili olumsuz bilimsel araştırmalar olmasına rağmen ihaleye çıkıldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, OHAL gerekçe gösterilerek çevre örgütlerinin açıklamalarına da izin verilmediğini söyleyerek, Vali Köşger’e "Gücünü kimden alıyorsun?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu, “Şubat 2010, Aydın’da bir inceleme yapılır. 8 bilim insanı jeotermal kaynakların kimyasal özellikleri ile ilgili bir rapor hazırlarlar. 2010 yılanda ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bir araştırma yağmış ve aynı sonuç var. Arsenik değerler yüzde 300 normal değerlerin üzerine çıkmıştır diyor. Yatırımlara izin vermeyin diyor. Ama Aydın Valiliği diyor ki ne bakanlığı? Aydın Valiliği de alıyor 1 Mart 2018 tarihinde ihale yapıyor. AYÇEP bir basın toplantısı yapıyor. Bütün arazilerin tarımda bir daha kullanılmamak üzere yok olabileceğini söylüyor. Vali OHAL’e güvenerek diyor ki AYÇEP asla basın toplantısı yapmayacak, asla konuşmayacak. Polis basıyor ve bütün evrakları alıyor. Şimdi Bakana sesleniyorum. O ihaleyi o Vali kimin gücüne dayanarak verdi? Genelgeyi sen yayınlıyorsun. Ama Vali diyor ki 'İster Bakan ol ister olma. Ben onu takmam. Gücümü Saray'dan alırım' diyor. 'Sen biraz daha konuşursan seni de görevden alırım' diyor. Öyle mi? Cevabını bekliyorum” diye konuştu (ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ