ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERDEM ''ÇERÇİOĞLU'NU ENGELLEYEN YOK
22 Nisan 2018 / 13:51
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun seçim vaatleri arasında yer alan İncirliova ilçesi Acarlar mahallesinde 'Meyve ve Sebze Hali' projesinin AK Parti hükümeti tarafından engellendiği iddia edilmişti. CHP İl Başkanı Ali Çankır'ın geçtiğim
 
 
 

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, ‘engelleme’ iddiasına sosyal medyadan cevap verdi. 
TAKAS GEREKİYOR 
“Acarlar’a hal yapımını asla engellemiyoruz” diyen Erdem hal yapılmak istenen alanın daha önce Kardeşköy tüzel kişiliğine ait olduğunu, Aydın’ın Büyükşehir Statüsüne alınırken bu alanın Milli Eğitim tesisleri yapılması şartıyla Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredildiğini hatırlattı. Bu alanın takas ile Büyükşehir Belediyesi’ne devredilebileceğini belirten Erdem, “İl Milli Eğitim Müdürümüz ile görüştüm. ‘Eğer Aydın Büyükşehir Belediyesi kendine ait Buharkent’ten Didim’e kadar herhangi bir yerdeki arsasını (büyüklüğü aynı olmasına gerek yok, daha küçük de olabilir) ile takas etme teklifi yaparsa biz bunu olumlu görüşle Bakanlığa bildiririz’ dedi. Biz de Bakanlıkta bunun olumlu sonuçlanması için gayret göstereceğiz” diye konuştu. 
HALİ YAPMAK ZOR 
Çerçioğlu’nun hal yapma derdinin olmadığını savunan Erdem, “Ama şunun bilinmesi de önemli. Aynı cevap Sayın Çerçioğlu’na da verilmiş. O da cevaben ‘Biz arsa falan vermeyiz. Bu iş çözülmezse çözülmesin. Biz siyasetimizi yaparız. Bizi engelliyorlar deriz.’ demiş. Sayın Çerçioğlu’nun Acarlar’a hal yapma derdi yok. Hal yapımını engelliyorlar diye siyaset yapma derdi var. 60 dönüm arazi karşılığında 5-10 dönüm bir arazi bulup takas edilse bu sorun çözülür. Ama sorunun çözülmesi demek Acarlar’a Hal’in yapılması demektir. Hal’i yapmak zor. Ama Hal’i engelliyorlar demek çok kolay” ifadelerini kullandı. (ÖZER DUMRUL)

 
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ