ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/14 ºC
Ankara1/6 ºC
İstanbul7/13 ºC
İzmir8/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAVAŞ: 'BEN MUHALEFET YAPAMIYORUM' DEMEKTİR
23 Nisan 2018 / 13:06
AK Parti Aydın Milletvekili Musatafa Savaş, "Ana Muhalefet Partisi olan CHP, 'Ben muhalefet yapamıyorum' diyerek, yaklaşık 95 yıllık siyasi hayatını hiçe saymış, yeni kurulan bir siyasi oluşumdan medet umar hale gelmiştir" dedi.
 
 
 

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Musatafa Savaş, Cumhuriyet ile birlikte kurulan Ana Muhalefet Partisinin Türkiye'de iktidar sorunu olmadığını açıkladığını belirtti. Savaş, "9 Eylül 1923’te önce 'Halk Fırkası' adıyla kurulan ve 1924 yılında 'Cumhuriyet Halk Fırkası', 1935 yılında ise 'Cumhuriyet Halk Partisi' adını alan CHP, şu an itibariyle Türkiye’de iktidar sorunu olmadığını, Türkiye’nin en büyük sorununun muhalefet sorunu olduğunu bütün dünya kamuoyunda açıkça gözler önüne sermiştir. 16 yıllık iktidarımızın Ana Muhalefet Partisi olan CHP, ben muhalefet yapamıyorum diyerek yaklaşık 95 yıllık siyasi hayatını hiçe saymış, yeni kurulan ve 24 Haziran seçimlerine katılım dahi gerçekleştirip gercekleştiremeyeceğini parti yöneticilerinin bile bilmediği bir siyasi oluşumdan medet umar hale gelmiştir" diye konuştu.

.

“MİLLİ İRADE DESTEĞİNİ SANDIKTAN ASLA ALAMAZ”

"Bizler bugüne kadar hep şunu söyledik" diye konuşan Milletvekili Savaş, "CHP bu politikalarla iktidara gelecek bir milli irade desteğini sandıktan asla alamaz derken aslında tam da bunu kastediyorduk. CHP yöneticileri haklı olduğumuzu bilmesine karşın hem bizi hem kendilerini yalanlama pahasına bıkmadan usanmadan açıklama yapıyorlar millet iradesinin en büyük temsilcisi olduklarını ifade ederek milli iradeyi de aldatma çabasına giriyorlardı.nBugün 22 Nisan 2018’te, CHP'nin siyasi tarihinde altı çizilerek tarihe not düşülen bir gün olacaktır. CHP, 23 Nisan 1920 günü açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve bu nedenle tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın arifesinde bu tarihi kararı alarak CHP’nin politikalarının fiilen iflas ettiğini ilan etmiştir.

Genel Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Mahir Ünal’ın da ifade ettikleri gibi seçmeninin 1 Kasım genel seçimlerindeki tercihini hiçe sayarak 15 milletvekilini, emrinde olduğu iradenin talimatı ile başka bir partiye göndermiş, sözde demokrasi adına, demokrasiyi ve o milletvekillerini seçen millet iradesini yok saymıştır.Bundan dolayı 24 Haziran seçimleri milli iradenin kendisini yok sayanlara en büyük yanıtı olacaktır" ifadelerini kullandı.

(ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ