ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/14 ºC
Ankara1/6 ºC
İstanbul7/13 ºC
İzmir8/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
''23 NİSAN EGEMENLİĞİN TESCİLİDİR''
24 Nisan 2018 / 18:19
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Teşkilatı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Ali Çankır, “23 Nisan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tescilidir” dedi.
 
 
 

Milletimizin azim ve kararlılıkla egemenliğini eline aldığı,işgal ve tutsaklık zincirlerini kırdığı,kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gündür bu gün . 23 Nisan milletin özgür ve bağımsız yaşayacağının müjdecisi, birlik ve bütünlüğünün teminatı,çocukların geleceğinin güvencesi dir" Kurtuluş ve Bağımsızlık Savaşı'nın milli bir meclis yönetiminde kazanılması mucizesidir.23 Nisan, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun tescilidir.Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi: "Bütün cihan bilmelidir ki, artık bu milletin başında hiçir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir." Egemenliğe demokrasiye Cumhuriyete sahip çıkma göreviyle karşı karşıyayız.

Bu nedenle CHP Tarihten aldığı sorumlulukla başta egemenlik Olmak üzere milletimize ait olan tüm hakların korunması için mücadelesini sürdürecektir. Egemenlik hiçbir zümre ,çıkar grubu,saray veya kişide değil ,Millettedir.23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.”

(ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ