ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/6 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'ten andımız ve diyanet işleri başkanı açıklaması
14 Kasım 2018 / 14:48
...

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, andımızla ilgili yapılan temyiz dilekçesindeki skandal ifadeler için açıklama yaptı. Basın toplantısında gündeme ilişkin sorular cevaplan Çelik'in ifadeleri şöyle: "Sayın bakanı üzmüştür. Hatalı bu ifadenin temyiz dilekçesinden çıkartılmasa karar verilmiştir. Bahçeli'nin "Öğrenci Andı" eleştirileri haklıdır, biz de katılıyoruz.

Bu AK Parti'nin görüşünü yansıtmamaktadır. Sayın Bakanımızın başkanlığında, bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesini de karşılamamaktadır. Milletimizin kendi çağdaşı olan milletlere göre, geç milletleşme sürecine girdiğine katılmıyoruz. Tarihsel ve sosyolojik bir hatadır. Sayın Bakanımız tarafından kapsamlı bir inceleme yapılıyor. Oradaki avukatlar tarafından bu paragraf ekleniyor. Bürokratlar da hiçbir şekilde bunu kabul etmiyor.

Bu bürokratlar da görevden alınmıştır. Milletimiz hesaba katılmadan tarih yazılması mümkün değildir. Bu ifadeler akademik olarak da doğru değildir. Bizzat Sayın Bakanımız rahatsızlık duyduğunu ifade etmiştir”dedi.

Diyanet İşleri Başkanı için yaptığı açıklamalarda ise ; “Bu tartışmaları izledik. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ettiği biridir. Bir ilim adamı ve bir yönetici olarak FETÖ'ye, PKK'ya karşı son derece gayretli bir ilim adamı olarak değerlendirilmektedir. Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmektedir.

 Her insani ziyaretten ideolojik ve siyasi bir sonuç çıkarmanın sonu olmaz. Diyanet İşleri Başkanımızın kıyafeti bellidir. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Diyanet İşleri Başkanımız takdir edilen bir ilim adamıdır, çağrılara cevabımız bu şekildedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ortak değerimizdir. Cumhuriyetimizin kurucusu olarak saygı görmeye devam edecektir. Atatürk tartışmasına dönüşmesi yanlış”ifadelerini kullandı.(İnternet Haber)

 


 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ