ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/6 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YENİ ADLİYE SARAYI PROJESİ HIZ KAZANIYOR
06 Aralık 2018 / 13:43
...

YENİ ADLİYE SARAYI PROJESİ HIZ KAZANIYOR

Mustafa Savaş:

"Daha önceden belirlenen adliye sarayının yeriyle ilgili imar çalışmaları, belediye meclis kararıyla onaylandı. Adliye Sarayını 2019 yatırım programına aldırmak için Adalet Bakanlığımızla girişimleri hızlandırıyoruz".

AK Parti Aydın Milletvekillerinin Adalet Bakanlığıyla yaptığı görüşmeler neticesinde daha önceden belirlenen adliye sarayının yeriyle ilgili imar çalışmaları, Efeler Belediyesi Meclis kararıyla onaylandı.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, "Yeni Adliye Sarayının yeri Efeler Belediyesi Meclis kararı ile netlik kazandı ve imar durumu netlesti. Bizler de 2019 yatırım programına dahil edilmesi için Adalet Bakanlığımızla görüşmelerimize başladık. Aydınlı hemşehrilerimize verdiğimiz büyük bir proje sözü daha hayata geçiriliyor. Uzun zamandır çok yakından takip ettiğimiz bir projeydi. Aydın'a ve Aydınlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.Yeniköy, Ovaeymir ve Osman Yozgatlı mahallelerimize yeni adliye sarayımızla birlikte büyük bir ekonomik ve sosyal hareketlilik getirilmiş olacak" dedi.

1 AYLIK ASKIDA KALMA SURECİ DE TAMAMLADI

4 Ekim 2018 tarihli ve 256 karar numaralı imar planı Efeler Belediyesi Başkanlığı Meclis kararıyla 23 Ekim 2018 tarihinde askıya çıkarak askı süreci başlamış ve bir aylık süreci tamamlamıştır.

Dosyanın Adalet Bakanlığı'na da gönderilmesinin ardından geriye sadece Yeni Adalet Sarayının 2019 yatırım programı kapsamına alınarak projelendirilmesi kalıyor.

Mustafa Savaş

AK Parti Aydın Milletvekili

KİT Komisyonu Başkanı

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ