ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3125
EURO
6,0136
IMKB
62.336
ALTIN
227,018
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/12 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genelkurmay'dan Seçim Yorumu
03 Nisan 2009 / 12:02
Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, haftalık bilgilendirme toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu
Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, pazar günü yapılan seçimlerde Güneydoğu'da alınan sonuçlarla ilgili bir değerlendirme yapmalarının mümkün olmadığını belirterek, “Ancak bu Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki sonuçlarla ilgili düşünmemize engel değildir” dedi.

Genelkurmay'da bugün düzenlenen basın brifinginde, İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, gazetecilerin çeşitli sorularını yanıtladı. Jandarmanın görev sahasının belilenmesinde yetkilinin mülki amirlere bırakılmasını öngören yönetmelik değişikliği konusunda da Tuğgeneral Gürak, “Jandarma Genel Komutanlığı'nın görüşünün tam olarak dikkate alınmadığını söyleyebiliriz” dedi.

Tuğgeneral Metin Gürak, ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'yi ziyareti sırasında TBMM'deki konuşması sırasında Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarının hazır bulunup bulunmayacağına ilişkin soruya, “Herhangi bir davet gelmedi” karşılığını verdi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ