ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hac Başvuruları Bugün Başlıyor
08 Nisan 2009 / 10:06
Hac organizasyonuna katılmak isteyenler için başvurular, bugün başlıyor.

Bu yıl hacca gitmek isteyenlerle ilgili müracaatlar, geçen yıl kuraya katılanlar için ''kayıt yeniletme'', ilk defa müracaat edecekler için de ''ön kayıt yaptırma'' olarak iki ayrı kategoride yapılacak
Kayıt yeniletecek veya ön kayıt yaptıracak hacı adaylarından kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler, ek dilekçe ve formla 24 Nisan Cuma gününe kadar il ve ilçe müftülüklerine müracaat edecek.
Hac planlamalarına ve kesin kayıtlara esas olması için hacı adayları, organize tiplerinden birisini mutlaka tercih edecek. Yapılan tercihler bağlayıcı olacak ve daha sonra hac tipi değişikliğine izin verilmeyecek.
Müracaatlarda, sadece eş, anne, baba, kardeş, çocuk ve varsa refakatçileri ile birlikte tek numarayla kuraya katılma talepleri karşılanacak, bunun dışında kuraya birlikte girmek isteyenlerin talepleri kabul edilmeyecek.
Kayıt yeniletenlerden herhangi bir ücret alınmayacak, ön kayıt yaptıracaklardan ise, kişi başına ön kayıt ücreti olarak 15 TL alınacak. Kayıtlar, T.C Kimlik Numarası ile yapılacak, kimlik numarasını ibraz edemeyenlerin diğer bilgileri sisteme girilmeyecek.
Hacı adayları, ön kayıt ücretlerini Türkiye Vakıflar Bankası, Türkiye Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Akbank T.A.Ş şubelerinde müftülüklerce açılacak ''Müftülük TL. Hac Hesabı''na yatıracak.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ