ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
''Söke İçin Tehdit İşbirliği Yetersizliğidir''
08 Nisan 2009 / 10:17
Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bertan Balçık, ''Söke için en büyük fırsat Söke Ovası, en büyük tehdit ise işbirliği yetersizliğidir''dedi.
Balçık, Söke Ticaret Odası Meclis Başkanı Ahmet Tuğrul Başer ile düzenlediği toplantıda, ilçenin gerçek ekonomik durumuna tespit etmek üzere anket çalışması yaptıklarını, sonuçlarını analiz ettiklerini bildirdi.
Balçık, anket çalışmasının Sökeli sanayici ve iş adamlarına uygulandığını, şahıs şirketlerinin, ticaret işletmelerin, imalat işletmelerin karşılaştığı sorunları birebir ortaya döken bir çalışma olduğunu belirtti.
Balçık, şu bilgiyi verdi:
''Ankete katılan bütün işletmelerimize teşekkür ediyorum. Burada genel olarak, işletmelerimizin çoğu limited ve anonim şirket, bununla birlikte şahıs şirketleri de mevcut. Ankete katılan işletme sahiplerinin çoğunluğu 40 ve 50'li yaşlarda. Yani Türkiye'nin 1980 sonrası yaşadığı kriz ortamlarını iyi bilen kişiler. Anket çalışması 33'ü erkek 2'si kadın olmak üzere 35 işletme sorumlusu, 7 farklı sektör temsilcisiyle yapıldı. Araştırmaya katılan işletmelerin yüzde 51'inin KOSGEB desteklerinden yararlandığını, yine araştırmaya katılan işletmelerin yüzde 91'inin devlet hibe desteklerinden hiç yararlanmadığının ortaya çıktı. Araştırmaya katılanların yüzde 85'i Söke için en büyük fırsatın Söke Ovası olduğunu, yüzde 69'u ise Söke için en büyük tehdit olarak işbirliği yetersizliğini gördüğünü bildirdi.''
Meclis Başkanı Ahmet Tuğrul Başer de yaptıkları çalışmanın ilçe ekonomisi ve sanayisine önemli ışık tuttuğunu söyledi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ