ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3387
EURO
6,0727
IMKB
62.336
ALTIN
219,631
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/11 ºC
Ankara2/6 ºC
İstanbul5/12 ºC
İzmir6/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADÜ'DE ASTRONOMİ GÜNLERİ
18 Ocak 2010 / 08:58
Aydın Adnan menderes Üniversitesinde bu hafta sonu Astronomi günleri etkinliği düzenlendi.

Haber : Mehmet Özçakır

ADÜ Rektörü Şükrü BOYLU 'nunda baştan sona izlediği etkinliği ve ADÜ 'de görevli Esin ACAR ile Hilal AKTAMIŞ'ın fikir önderliğinde gerçekleştirilen toplantıya 150 'ye yakın dinleyici ve misafirler katıldı.
Merkez kampuste Atatürk kültür merkezinde düzenlenen etkinliğin ilk gününde diğer üniversitelerden konuşmacılar katıldılar.
Sabahtan yapılan ilktoplantıda programın düzenleyicisi Yard.Doç Dr.Esin ACAR trafından kısa açılış konuşmasının ardından ,
İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Dursun KOÇER "ASTRONOMİ PENCERESİNDEN BİLİM TARİHİNE BAKIŞ ",
İstanbul Kültür Üniversitesi Fizik bölümünden Prof.Dr.Zeki ASLAN "İLK VE ORTA ÖĞRENİMDE ASTRONOMİNİN YERİ "
Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay bölümleri başkanı Prof.Dr.Ethem DERMAN " RAKAMLARIN DİLİ VARMI " konulu sunumlarını yaptılar.
Konuşmacılar akademik ve bilimsel dil kullanmadan herkesin anlayabileceği dilde ASTRONOMİ ve GÖKYÜZÜNÜ anlattılar.
Özellikle Prof.DERMAN izleyenlerin gülmekten kendilerini alamadığı mizahi anlatımı salonu kahkahalara boğdu.
Astronominin "burçlar" bölümünde bir anısını da anlatan Prof DERMAN " Ders çıkışı Koridorda giderken bir öğrencim arkadan seslenerek , hocam acaba siz hangi burçtansınız merak ettim.Tahmin edeyimmi deyince , bende evet bekliyorum deyince , öğrencim ; siz ASLAN burcu olmalısınız dedi. ..Gerçekten doğru tahmin edince , bu kez , ben kendisine sordum.Nerden bildin ? Arkaya uzanan UZUN saçlarımı gösterip , baksanıza ASLAN GİBİ YELELERİNİZ var..!
Özellikle Fen ve teknoloji programında eğitim gören öğrencilerin velileri ile katıldıkları konferans öğleden sonra Eğitim Fakültesinde Fen Laboratuvarında sunum ve animasyonlarla devam etti.
Pazar günü yine akademisyenler tarafından devam edecek program ,Üçüncü gün 2 otobüs öğrenciyle beraber İzmir Gaziemir Sebest Bölgede bulunan Uzay kampına gezi yapılacak.

MALESEF OLMAZ
EY ADÜ ÇALISANLARI
SÜKRÜ BOYLU BU UNIVERSITENIN BASINDA OLDUGU SURECE ADU TABELA UNIVERSITESI VE HALA AOYLE ADI BILE TANINMIYOR BENCE REKTOR ADUYU NAZILLIYE TASIRSA BELKI OZMAN TANINIR HANI KENDISI NAZILLIYI COK SEVIYOR YA AYDIN HALKINDAN BIRDE UTANMADAN YUZSUZCE DESTEK ISTIYO BU ADAM
19 Ocak 2010 Salı 21:41
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ