ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kendi Oyuyla Muhtar Seçildi
08 Nisan 2009 / 12:30
İzmir'in Çeşme ilçesinde, Altınkum Mahallesi Muhtarlığı için yarışan 4 adaydan 3'ünün mahallede yaşamadığı ortaya çıkınca, 1 oy alan Kadri Orak ilçe seçim kurulu tarafından muhtar olarak belirlendi.
Yeni muhtar Kadri Orak, sonuçtan memnun olduğunu belirterek, ''Hukukun oyu galip geldi'' dedi. 
Alınan bilgiye göre, 29 Martta yapılan yerel seçimlerde Altınkum Mahallesi Muhtarlığı için eski muhtar Cemal Bozkurt, Serkan Canlar, Murat Yurttaş ve Kadri Orak yarıştı. Seçimin ardından yapılan sayımda sandıklardan Serkan Canlar için 15 oy, Cemal Bozkurt için 14 oy, Murat Yurttaş için 9 oy çıkarken, Kadri Orak'a ise sadece 1 oy alabildi.Seçimde sadece kendisine verdiği bir oyun sahibi olan Kadri Orak, diğer adayların mahallede oturmadığını öne sürerek Çeşme İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.
Müracaatı inceleyen ilçe seçim kurulu, Kadri Orak dışındaki adayların mahallede oturmadığını ve bu nedenle muhtar adayı olamayacaklarına hükmederek, bu kişilerin adaylıklarını iptal etti. 
Bu kararın ardından ilçe seçim kuruluna giderek mazbatasını alan Kadri Orak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarından memnun olduğunu belirtti. Orak, Çeşme'de çiftçilik yaptığını, sosyal güvencesi olmadığı için muhtar olmayı istediğini ve seçimlerde aday olduğunu ifade etti.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ