ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclisi Toplantısı
08 Nisan 2009 / 17:24
Aydın İl Genel Meclisi İlk toplantısını yaptı
29 Martta gerçekleşen Mahalli İdareler seçimlerin ardından yenilen Aydın İl Genel Meclisi, ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Aydın İl Özel İdaresi Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda, yeni başkan ve katip üyelerin belli olmaması nedeniyle en yaşlı üye sıfatıyla MHP Aydın Merkez İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Baştuğ divan başkanlığına, en genç üyeler olarak da AK Parti Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Ünal Sarıoğlu ve AK Parti Buharkent İl Genel Meclis Üyesi Uğur Kul katip üyeliklere seçildi.
Baştuğ, yaptığı açılış konuşmasında, yerel seçimlerin olaysız ve demokratik bir şekilde sonuçlanmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, ''Bundan sonra Aydın'a hizmet etmek için parti farkı gözetmeksizin çalışmalıyız'' dedi.
Toplantıda, başkanlık seçimi için CHP Akan Evren'i aday gösterirken, MHP ve AK Parti aday göstermedi. Yapılan oylama sonucu Akan Evren'e 34 oy çıkarken, 21 oy da geçersiz sayıldı. Evren, Aydın İl Genel Meclis Başkanı seçildi.
Evren, seçimin ardından yaptığı konuşmada, bu görevi yaparken demokratik kurallar içerisinde, tarafsız bir şekilde hareket edeceğini kaydederek ''Güzel Aydın'a, güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.
Toplantıda Meclis 1. Başkan vekilliğine MHP Aydın Merkez İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Akşit, 2. Başkan vekilliğine CHP Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Turan Türkmen, asil katip üyeliklere MHP Karpuzlu İl Genel Meclis Üyesi Tuğrul Ozan ve CHP Bozdoğan İl Genel Meclis Üyesi İsmail Kaya, yedek katip üyeliklere ise CHP Koçarlı İl Genel Meclis Üyesi Mutlu Öztürk ve MHP Sultanhisar İl Genel Meclis Üyesi Orhan Karasuoğlu 34'er oy ile seçildi.
Seçimlerde AK Parti Grubu üyeliklere hiç bir aday göstermezken, DP Çine İl Genel Meclis Üyesi Gültekin Alp Akbay ile birlikte boş oy kullandılar.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ