ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/15 ºC
Ankara1/6 ºC
İstanbul7/13 ºC
İzmir8/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
164.Yılını Kutlama Mesajı
08 Nisan 2009 / 23:21
Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak Türk Polis Teşkilatının 164'ncü yıldönümünü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak Türk Polis Teşkilatının 164'ncü yıldönümünü sebebiyle bir mesaj yayınladı.
Çolak yayınladığı mesajda şu sözlere yer verdi ;

''Bugün mazisi başarılarla dolu, Türk Milletinin sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk İlke ve İnkılâplarının ve Laik Cumhuriyetin teminatı Türk Polis Teşkilatının 164'ncü yıldönümünü sizlerle birlikte kutlamanın onur, gurur ve mutluluğunu yaşıyorum.

Genelde Teşkilatımız, özelde Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, diğer güvenlik güçlerimiz gibi ülkemizin huzur ve güvenini sağlama ve sağlanan ortamı kararlı bir şekilde devam ettirme görevini bugüne kadar başarıyla yerine getirmiştir.

Her türlü suça ve suç örgütlerine karşı verilen bu başarılı mücadelenin gerçekleştirilmesinde, toplumun desteğini alan Emniyet Teşkilatının payı çok büyüktür. Görevin yerine getirilmesi uğruna şehitler ve gaziler verilmiş ancak, Ülkeye, Devlete ve halka hizmet hedefinden asla ödün verilmemiştir.

Siz değerli çalışma arkadaşlarımın üstün gayretleri bu Ülkenin, bu Milletin ve inandığımız güzel değerlerin daha da gelişmesi ve çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkması için gerekli ortamı hazırlayacaktır.

Demokrasinin temelinin her şeyden önce can ve mal güvenliği olduğu gerçeğinden hareketle, Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğünün korunması uğruna özverili çalışmalarımıza artan bir hızla devam edeceğiz.

Ülkemizde, huzur ve güvenin sağlanmasında gösterilen başarı, Milletimizin Polisine olan güvenini ve manevi desteğini bir kat daha arttırmıştır. Bu olumlu gelişme, mensuplarımızın demokratik hukuk kuralları çerçevesinde fedakârca görev yapmalarının yanı sıra, eğitime ve modernizasyona verilen önem sayesinde gerçekleşmiştir.

Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlılığı, insan haklarına saygıyı, adaletli olmayı, sorumluluğu, güvenilirliği, çalışkanlığı ve fedakârlığı şiar edinmiş Polisimizin, daha etkin ve verimli hizmet verebilmesi için, teknolojik donanımı ve eğitim seviyesi devamlı arttırılmaktadır.

Genel durum ve hizmetler açısından teşkilatımızın gerçekten zor olan bu görevine rağmen etkin, verimli ve sorumlu bir çalışma ortaya çıkarılmışsa bu pay tamamen her kademede görev yapan meslektaşlarımıza aittir.

Başarılarımızın devamı için; görev anlayışımızda dürüst, tutarlı, tarafsız, adil ve inandırıcı davranışlar göstermeye devam ederek, halkımızın bize olan güven ve desteğini daha da arttırmalı ve geliştirmeliyiz.
Teşkilatımızın temel dayanağı olan sevgi, saygı, dayanışma, birlik ve disiplin anlayışı içerisinde, milli değerleri daha da yücelterek, Milletimizin vatanseverlik duygularına öncülük ederek ve örnek olarak, milli birlik ve beraberliğimize yönelmiş mevcut her türlü tehdit ve tehlikelere karşı, geçmişte olduğu gibi bugün de set çekeceğinize inancım tamdır.

Kıymetli arkadaşlarım,

Yüce Önder Atatürk'ün “Türk Polisi, Cumhuriyetin ve yasaların kalkanı olacak, çağdaş bir görev anlayışıyla sorumluluklarını yerine getirecektir” sözü ışığında; O'nun ilke ve inkılâplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde olan Teşkilatımız görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; Vatan millet ve bayrak uğruna hayatlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, özverili hizmetleriyle emekliye ayrılmış olanlarla halen görevi başında azimle çalışan mensuplarımız ile ailelerinin, görevleri başında yaralanan gazilerimiz ve ailelerinin Polis Bayramlarını en içten duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılarının devamını diliyor, İlimizdeki huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik her türlü suç ve şüpheliler ile mücadelemizde desteğini bizden esirgemeyen Aydın Halkına da şükranlarımı sunuyorum.''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ