ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alıcık'ı Ziyaret Ettiler
09 Nisan 2009 / 09:50
Aydın'ın Nazilli ilçesinde Ticaret Odası Başkanı Gültekin Kılınç ve Meclis Başkanı Enes Öğünçlü ile yönetim kurulu üyeleri Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ı ziyaret ettiler.
Nazilli Ticaret Odası Başkanı Gültekin Kılınç, belediye başkanının çalışmalarına yardımcı olmaya hazır olduklarını söyledi. Bölgede uygulanacak tarımsal kalkınma, organik sera, jeotermal projeleri için destek olmaya hazır olduklarını belirten Kılınç, şunları söyledi:
''Bizim tek hedefimiz Nazilli'nin artık ekonomik ve tarımsal alanda kabuğunu kırarak öne çıkmasıdır. Biz Nazilli'de Türkiye'de ilk kez ilçeler içerisinde bir devlet üniversitesi yani Nazilli Sümer Üniversitesi'nin kurularak hayata geçirilmesini istiyoruz. Bunun içinde Nazilli'de sivil toplum örgütlerimiz, tüm iş adamlarımız, ticari kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimimiz, ilçe kaymakamımız ve bölge milletvekillerimiz ile çalışarak sonuca ulaşmalıyız. Kısa zamanda Nazilli'de Sümer Kampüsünde bulunan dersliklerimizde İletişim Fakültesi, Spor Fakültesi veya ADÜ bünyesinde hiç bulunmayan bir Fakülte faaliyete geçirilmelidir. Bizler bunun mücadelesini vermeliyiz.''
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ise tüm ilçe halkı, sivil toplum örgütleri, iş adamları, milletvekilleri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile ilçeyi yöneteceğini söyledi. Nazilli'nin ekonomik ve sosyal açıdan bölgesinin parlayan yıldızı olması gerektiğini belirten Alıncık, şöyle dedi:
''Hepimiz el ele vererek projelerimizi gerçekleştirmeliyiz, bizler bunları başaracak güçteyiz. Şu anda ülkemizde tüm illerimizde üniversiteler kuruldu, sıra ilçelere geldi. Bizde Nazilli Sümer Üniversitesi'ni kurmak için harekete geçerek Türkiye'de bir ilki başarmalıyız. Hiçbir zaman karamsar olmayalım. Birde önümüzdeki yapılacak olan genel seçimlerde Nazilli olarak mutlak surette milletvekili çıkarmalıyız. Nazilli'miz Ankara'da Meclis'te de temsil edilmelidir, yani Nazilli'den çıkan milletvekillerimiz bizi temsil etmelidir. Şimdiden bunun çalışmalarına da başlamalıyız. Artık 30-40 yıl önce olduğu gibi Nazilli Denizli'nin ve Aydın'ın önüne geçmelidir. Kendimize bir hedef koymalıyız. Bu hedefimize de ulaşmak için çalışmalıyız.''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ