ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karısı Birinci Aza,Personeli İse İkinci Aza
09 Nisan 2009 / 12:06
Aydın'daki Hasanefendi - Ramazanpaşa Mahallesi'nin muhtarı Ertuğrul Özdemir yerel seçimlerde muhtarlığa yeniden getirildi, eşi Ayşe Özdemir birinci aza, muhtarlık personeli Buket Göçmen ikinci aza oldu.
Aydın'ın en eski mahallelerinden Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesi, 29 Mart yerel seçimlerinde oldukça çekişmeli bir seçime sahne oldu.
İldeki diğer 16 mahallenin aksine burada muhtarlık için değil azalık için seçim yarışı yapıldı. Seçimlere tek aday olarak giren muhtar Ertuğrul Özdemir, çok sayıda kişiden azalık talebi gelince 7 ayrı muhtarlık aza listesi hazırladı. Listelerden 5'i erkeklerden, 2'si kadınlardan oluştu. Seçim döneminde Ertuğrul Özdemir'in yerine azalar propaganda çalışması yaptı.
Seçim sonucunda muhtarlık seçimine tek aday olarak giren Ertuğrul Özdemir, 3077 oyla muhtarlığa tekrar seçildi. 831'er oy alan Ayşe Özdemir, Buket Göçmen, Mercan Bircan Kuş ve Ünel Kızılkaya'dan oluşan tamamı kadın adayların listesi azalık seçimini kazandı.
Ertuğrul Özdemir,yaptığı açıklamada, mahallede muhtarlık değil azalık yarışının çok iddialı ve çekişmeli geçtiğini belirterek, ''Seçimlerde muhtarlık için başka aday çıkmadı. Azalık için ise çok talep vardı. Mahallemizdeki vatandaşlara hiç olmazsa azalık için seçme şansı vermek amacıyla 7 liste hazırladım. Mahallemiz ise tamamı kadınlardan oluşan listeyi seçti'' dedi.
Özdemir, yeni seçilen azalardan Ayşe Özdemir'in eşi, Buket Göçmen'in muhtarlık personeli, Ünel Kızılkaya'nın ise CHP'den belediye meclisi üyeliğine seçilen Ahmet Kızılkaya'nın eşi olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
''Eşim Ayşe, muhtar seçildiğim günden bu yana bana muhtarlıkta zaten yardım ediyordu. Her işime koşturuyordu. Bu yüzden değişen bir şey olmayacak. Muhtarlık personelimiz Buket Göçmen de buraya gelen her vatandaşla yakından ilgilenerek herkesin takdirini kazanmış bir insandır. Yeni muhtarlık döneminde azalarımızla birlikte iyi bir çalışma ortamı olacak. Belki bütün azaları kadın olan Türkiye'deki tek muhtarlık bizimki olabilir.''

-''HER ŞEY AYNI OLACAK''-

Ayşe Özdemir, aza olup olmamasının çok önemli olmadığını, seçilemese bile eşine yardım edeceğini kaydederek, ''Benim açımdan değişen tek şey artık imza yetkimin olması. Onun dışında her şey aynı olacak'' diye konuştu.
Muhtarlık personeli Buket Göçmen de 3 yıldır muhtarlıkta görev yaptığını, bu sürede muhtarlıkta yapılabilecek her şeyi öğrendiğini belirterek, ''Her türlü işlemde yetkim olsun diye aday oldum'' dedi.
Ünel Kızılkaya ise kadınlardan oluşan bir listenin içerisinde yer alarak aza seçilmekten mutlu olduğunu, belediye meclisine seçilen eşi Ahmet Kızılkaya'dan mahallelerinin yararına olacak her türlü yardımı alacaklarına inandığını söyledi.
Mercan Bircan Kuş ise kendisinin Türk Hava Kurumu Aydın Şubesi'nin Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesi sorumlusu olduğunu belirterek, muhtarlık için değil de azalık için böyle bir çekişme yaşanmasının ayrı bir güzellik olduğunu kaydetti.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ