ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesi
09 Nisan 2009 / 12:50
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1 Mayıs'ın tatil olması konusunda gerekli kanun tasarısını Bakanlar Kurulunda imzaya açtıklarını bildirdi.
Çelik, İNTES'in yürüttüğü, ''İnşaat Sektöründe Ölçme ve Değerlendirme, Eğitim ve İstihdam Projesi''nin, Ankara'da Türkiye Eğitim Şantiyesi'ndeki eğitim programı toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
1 Mayıs'ın resmi tatil ilen edilmesiyle ilgili bir soru üzerine, geçen yıl 1 Mayıs'ı Emek ve Dayanışma günü ilan ettiklerini hatırlatan Bakan Çelik, '' Başbakanımızın da dün açıkladığı gibi verdiği talimatla 1 Mayıs'ın tatil olması konusunda gerekli kanun tasarısını Bakanlar Kurulunda imzaya açmış bulunuyoruz ve çok seri şekilde bunun yasalaşmasını sağlayacağız'' dedi.
''Bu seneye yetiştirmeyi mi amaçlıyorsunuz?'' sorusuna Çelik, ''Tabii, çok kısa süre içinde bunu yasalaştıracağız'' yanıtını verdi.
Bir gazetecinin, ''Türk-İş ve diğer konfederasyonların 1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlama ısrarları devam ediyor. Resmi tatil karşılığında 'Taksim'den vazgeçin' diye görünmez bir pazarlık mı söz konusu?'' sorusu üzerine Çelik, bu konuların farklı konular olduğunu belirtti. Çelik, şunları kaydetti:
''Çalışma Bakanı olarak çalışma hayatının önündeki engelleri kaldırmakla,gerek işçi gerekse işveren kesimi önündeki engelleri kaldırmakla mükellefim. Bu konuda son dönemde gerek işverenler gerek işçilerle ilgili önemli düzenlemelere hep bilikte imza atma çabası içerisindeyiz. Bunun nerede, ne şekilde kutlanacağı konusu ise diğer bakan arkadaşlarımızla mülki amirlerle ilgili bir konudur.''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ