ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Semazen Ekibi Kurdu
10 Nisan 2009 / 12:23
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde bir lisede tamamı kızlardan oluşan semazen ekibi kuruldu.
 Seramik ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri hem horon tepiyor, hem kol bastı oynuyor hem de sema gösterisi yapıyor.
Sema ekibindeki öğrenciler aynı zamanda okulun hem horon ekibi hem de kolbastı ekibi durumunda. Anadolu Ateşi dans grubundan esinlendiklerini söyleyen öğrenciler, sema gösterisinin yanı sıra okulun halk oyunları ekibinde olmaları nedeniyle çeşitli dans gösterileri de bulunuyor.
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda modern dans gösterileri sunan öğrenciler, kurdukları ekiplerle ilçede dikkatleri de üzerlerine çekmiş durumdalar.
Yoğun ilgi gören öğrenciler birçok etkinlikte gösteri yapmaları için teklif alıyorlar. İlçe Müftülüğünden Kutlu Doğum haftasında sema gösterisi için, Turizm haftasında Turizm Otelcilik Lisesinden kolbastı ve horon gösterisi için çağrılan öğrenciler yoğun bir tempo içerisinde hem derslerini hem de gösterilerini bir arada başarıyla devam ettiriyor.
Progdamlarına 4 ay önce sema gösterisi eklediklerini ve bunun için araştırmalar yaptıktan sonra sema grubunu kurduklarını ifade eden öğrenciler, Türkiye'nin ilk kızlar sema ekibi olduklarını ve bayanların da sema yapabileceğini gösterdikleri için mutlu olduklarını söylediler.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ