ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2959
EURO
5,9997
IMKB
62.336
ALTIN
227,796
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/15 ºC
İzmir4/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Duvarı Resimlerle Donattılar
10 Nisan 2009 / 13:06
Ressam Harun Antakyalı ile yaklaşık bir aydır Ankara Çağdaş Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nde çalışan zihinsel engelli öğrenciler, Engelliler Haftası'nda bir sergi açacak.
Zihinsel engelli bireylerin hayatla kaynaşmasını amaçlayan proje çerçevesinde ressam Harun Antakyalı ve zihinsel engelli öğrenciler biraraya geldi. Antakyalı ile gruplar halinde yaklaşık bir aydır resim yapan 190 zihinsel engelli öğrenci arasından seçilen 8 öğrenci okul kantininin duvarlarını yaptıkları resimlerle donattı. Mayıs ayına kadar Antakyalı ile resim yapmaya devam edecek zihinsel engelliler, 26 Mayısta açılacak sergi ile eserlerini beğeniye sunacak.
Proje mimarlarından Zihinsel Engelliler Danışman Öğretmeni Gültaze Yıldız, proje ile engellilerin de başarılı olabileceklerine dikkati çekmek istediklerini söyledi.
Çağdaş Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi danışman öğretmenleri Ayşe Kemer, Sibel Özgür ve Nazmi Kaygusuz ile birlikte projeyi hazırlayan Zihinsel Engelliler Danışman Öğretmeni Gültaze Yıldız, ''Proje kapsamında 190 öğrenci ünlü bir ressamla resim yaptı. Becerileri göz önünde tutularak seçilen 8 zihinsel engelli çocuğumuz, duvarları ve tuvalleri boyuyor. Onlar bu proje ile ünlü bir ressamla birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşıyor. Mayıs ayında Engelliler Haftası'nda açılacak sergide ise Harun Antakyalı'nın önderliğinde yarattıkları eserleri sunacaklar'' diye konuştu.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ