ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın'ın Çeşitli Yerlerinde Kutlama
10 Nisan 2009 / 14:07
Çine, Sultanhisar ve Nazilli ilçelerinde Türk Polis Teşkilatının 164. kuruluş yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Çine Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende konuşan Çine Emniyet Müdürü Can Gökay, Türk milletinin sevgi ve güvenini kazanmış, Atatürk ilke ve inkılaplarının, laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 164. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
Son dönemde teşkilat içerisinde önem verilen konulardan birisinin de toplum destekli polislik anlayışı olduğunu belirten Gökay, vatandaşından destek alamayan polisin tam anlamıyla başarı sağlamasının mümkün olmadığını bildirdi.
Törene Çine Kaymakamı Celalettin Cantürk, Cumhuriyet Başsavcısı Engin Yelli, Belediye Başkanı Osman Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Tahir Başkonuş, polisler ve vatandaşlar katıldı.

-SULTANHİSAR-

Sultanhisar Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
Sultanhisar Kaymakamı Orhan Mardinli, Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Temel, Belediye Başkanı Ertegün Ünal, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Nihat Çelebi, polisler ve vatandaşların katıldığı törenin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde kokteyl verildi.

-NAZİLLİ-

Türk Polis Teşkilatı'nın 164. kuruluş yıl dönümü Nazilli'de törenlerle kutlandı.
     Nazilli İstasyon Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Garnizon Komutan Vekili Binbaşı Kadir Ayhan, Cumhuriyet Baş savcısı Ramazan Solmaz, Nazilli Emniyet Müdürü Abdullah Günal, Nazilli Polis Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Yaşar Özen, resmi kurum ve kuruluşların müdür ve temsilcileri, İl Genel Meclis üyeleri, siyasi partilerin başkanları ve temsilcileri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.
     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Nazilli Polis MYO Müdürü Yaşar Özen törende yaptığı konuşmada, Emniyet teşkilatının, çağdaş, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin köklü ve temel kurumlarından biri olduğunu bildirdi.
     Özen, ''Türk Emniyet Teşkilatının en önemli gücü, yüce halkının destek ve güvenidir. Zira halkı ile bütünleşmeyen bir kurumun, başarıya ulaşması asla düşünülemez. Hedefimiz, ülke ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün sembolü olan bayrağımızı daime gönderde tutarak toplumsal barışı sağlanmış, kalkınmasını gerçekleştirmiş huzurlu ve güvenli bir Türkiye'dir''dedi.
     Tören, resmi geçit ile sona erdi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ