ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir Yıl İçinde Tamamlanacak
11 Nisan 2009 / 15:54
Bozdoğan Devlet Hastanesinin temeli Aydın Valisi Mustafa Malay tarafından atıldı.
Hastanenin yapımını üstlenen hayırsever iş adamı Rasim Menteşe ile temel atan Vali Malay, hastanenin 1 yılda tamamlanacağını söyledi. Vali Mustafa Malay, hastanenin 1 milyon 200 bin liraya mal olacağını belirterek, şunları kaydetti:
''Karacasu olsun, Bozdoğan olsun vefalı insanlarımız ile dolu. Burada doğup büyüyen ve yetişen bu vefalı ve hayırsever iş adamlarımız hiçbir zaman doğup büyüdükleri yerleri unutmuyor. Rasim Menteşe de bunlardan biri. Bölgede yurtlar, okullar yaptırmış, şimdi de Bozdoğan ilçesinin 50 yıldan bu yana hayallerini süsleyen 17 yatak kapasiteli hastanesini yapıyor. Hastane 1700 metrekare kapalı alanda kurulacak ve adı da Sağlık Bakanlığı Rasim Menteşe Bozdoğan İlçe Hastanesi olacak. Hastane tamamlandığında kadın doğum, çocuk, dahiliye ve hariciye olmak üzere 4 ana branşta sağlık hizmeti verecek. Artık burada yaşayan bu bölgenin köylerinde yaşayan vatandaşlarımız bu hastane bir yıl içinde tamamlandığında artık Nazilli Devlet, Aydın Devlet hastanelerine gitmeyecekler.''
Bozdoğan Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ise hayırsever katkısının büyük boyutlarda olduğunu anlattı.
Hastanenin yapımını üstlenen hayırsever iş adamı Rasim Menteşe de Bozdoğan'da doğduğunu ve ilçeye bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Kendisinin yokluklar içinde okuduğunu belirten Menteşe, ''Yokluğun ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Bunun içinde doğup büyüdüğüm Bozdoğan ilçesine çeşitli yatırımlar yaparak vefa borcumu ödemeye çalışıyorum'' dedi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ