ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
''Yeni Hal Yasası'na İhtiyaç Var''
11 Nisan 2009 / 16:03
Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, yeni Hal Yasası'na ihtiyaç olduğunu bildirdi.
Ünal, Sultanhisar Hali'nde Sebze ve Meyve Toptancılığı yapan 11 komisyoncu ile düzenlediği toplantıda, yeni Hal Yasası'na ihtiyaç duyulduğunu, bu düzenlemeyi talep için hafta başında Ankara'ya giderek Aydın milletvekilleri ve Bakanlarla görüşeceğini belirtti.
Ünal, şöyle dedi:
''Bizim yöremizde 'malını övme, pazarını öv' diye bir söz vardır. Bizim bunu gerçekleştirmemiz lazım. Hem üreticilerimizin para kazanması, hem de komisyoncuların haksız rekabete uğramaması için Hal Yasası'nda değişiklik yapılmasına ihtiyaç var. Bölgemizde çilek sezonu başlamak üzeredir. Sultanhisar Hali'ni 12 ay işler duruma getirmemiz lazım.''
Komisyoncu Murat Emir, müstahsilin ürünü hal dışında da sattığını, belediyelerin bu konuda elinin kolunun bağlı olduğunu ifade ederek, bu durumun yurt içi ve yurt dışı pazarda ciddi sıkıntılara yol açtığını söyledi.
Komisyoncu Mustafa Kıllıoğlu da, Sultanhisar, Atça ve Salavatlı'da bulunan 40 yakın hal komisyoncusunun bir araya gelerek dernek kuracağını, bu yolla haklarını arayacaklarını ve seslerini duyuracaklarını anlattı.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ