ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Huzur Arzuluyoruz
14 Nisan 2009 / 18:41
"Türkiye, Bütün Kafkaslar'da huzurun, istikrarın ve bir normalizasyonun gerçekleştirilmesini arzulamaktadır"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan ile ilişkiler konusunda görüşmelerin devam ettiğini belirterek, "Türkiye, Bütün Kafkaslar'da huzurun, istikrarın ve bir normalizasyonun gerçekleştirilmesini arzulamaktadır" dedi.
Gül, Bahreyn'e hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin ''Ermenistan ile ilişkilerin normalleştirilmesine dönük görüşmelerde ne durumda olunduğunun'' sorusu üzerine Gül, bu konuda daha önce açıklamalar yapıldığını anımsattı ve görüşmelerin devam ettiğini belirtti.
''İlişkilerin normalleştirilmesi çalışmalarının iyi gitmesi için anlayış birliğine ulaşılmakta olduğunu'' dile getiren Gül, şöyle devam etti:
''Türkiye donmuş sorunların çözülmesini istiyor. Bu çerçevede Ermenistan arasındaki meseleler konuşulurken diğer bir yandan da Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki sorunların çözümü için çaba sarf ediliyor. Bölgede görülmediği kadar büyük bir hareketlilik söz konusudur. Türkiye, Bütün Kafkaslar'da huzurun, istikrarın ve bir normalizasyonun gerçekleştirilmesini arzulamaktadır. Bu yönde çalışmalar yapılmaktadır. Bunların her adımının televizyon önünde açık açık konuşulması diplomasi kurallarına uymaz. Başarıya ulaşmanın yolu da böyle olmaz. Eminim ki bunları herkes anlayışla karşılayacaktır. Türkiye'nin ne yapmak istediği açıkça bellidir.''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ