ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,5607
EURO
5,3869
IMKB
62.336
ALTIN
189,799
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın17/33 ºC
Ankara12/26 ºC
İstanbul17/23 ºC
İzmir17/31 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güzelçamlı'da şenlik var...
20 Nisan 2010 / 13:59
TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI BELDEYE BÜYÜK BİR CANLILIK KAZANDIRDI.
AYDIN'IN KUŞADASI İLÇESİNE BAĞLI GÜZELÇAMLI BELDESİNİN TURİZMCİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAL YÜKSEL BU YIL ÇITAYI YÜKSELTTİ, TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI FESTİVAL HAVASINA BÜRÜNDÜ.YÖRESEL YEMEK VE TATLI ÇEŞİTLERİNDEN EL İŞLERİNE, HALK OYUNLARI EKİPLERİNİN GÖSTERİLERİNDEN, DÜNDEN BUGÜNE GÜZELÇAMLI RESİM SERGİSİNE KADAR BİR ÇOK ETKİNLİĞİN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI BELDEYE BÜYÜK BİR CANLILIK KAZANDIRDI. ETKİNLİKLER KAPSAMINDA BELDEYE İLK GELEN TURİST KAFİLESİNE DE ÇİÇEK VE ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLDİ, HALK OYUNLARI EKİPLERİ GÖSTERİ YAPTI.

HABER:YILMAZ ÖLMEZ

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Aydın'da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kuşadası ilçesine bağlı Güzelçamlı beldesinde bu yılki kutlamalara protokol ve öğrencilerin dışında ev hanımları ve sivil toplum kuruluşları da dahil edilince, Turizm haftası kutlamaları adeta şenliğe dönüştü. Güzelçamlı Özer Türk caddesine oluşturulan stantlarda çeşit çeşit yemekler, el sanatları örnekleri ve Güzelçamlı'da üretilen ballar görücüye çıktı. Etkinlikler çerçevesinde öğrenciler haftaya özgü şiirler ve resimler hazırladılar. Cadde üzerine kurulan panolarda çocukların hazırladığı resimlerle birlikte Güzelçamlı'nın son 60 yılını canlandıran geçmişe saygı fotoğraf arşivi sergilendi. Sergi büyük ilgi gördü.

Saat 14.00'ten itibaren Özer Türk caddesinde toplanmaya başlayan gruplar Kutlama etkinlikleri kapsamında uzun bir kortej oluşturdular. Başta Güzelçamlı belediye başkanı Özkal Yüksel ve belediye meclis üyeleri olmak üzere, CHP Aydın il başkanı Tunç Aytur, İl Yönetimi, turizm işletmecileri, Güzelçamlı halkı, bazı sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler kortejde yer aldı. Yaklaşık 300 kişilik kortej yürüyerek Demokrasi meydanına ulaştılar. Burada Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından, saygı duruşu ve hep bir ağızdan istiklal marşı okundu.

Turizmin tüm ülkelerin kalkınmasında, işsizliği yenmesinde, zenginleşmesinde ve fakirliği yenmesinde kullanılan en önemli lokomotif sektörlerinin başında geldiğine dikkat çeken Güzelçamlı belediye başkanı Özkal yüksel, “Artık ayrım gözetmeksizin dünyadaki tüm ülkeler turizm pastasından pay alabilmek için çok büyük yarış içerisindedirler. Aynı şekilde ülke içerinde de bütün yöreler, bütün il, ilçe, hatta en ücra köşedeki köyler ve mezralar dahi turizm pastasından pay alabilmek için büyük gayret sarf etmektedirler. Bu bağlamda beldemizi düşündüğümüzde, benzerlerine göre çok daha büyük, çok daha zengin ve geniş bir gelecek vadeden avantajlara sahibiz. Dünyaca ünlü Milli park,masmavi denizi, temiz havası ile öncüyüz. Bu avantajlarımızı öne çıkararak hızla tanıtım atağına geçmeliyiz.Turizmde beldemize ne kadar çok turist çekebilirsek, o denli işsizliğin önüne geçebiliriz. Beldemizde turizm tesislerimizi artırıp,yurt içi ve dışında da tanıtımımızı yaygınlaştırmalıyız.Çevremizde bir çok rakip Ülke var. Bu nedenledir ki turist sayımızı arttırmak istiyorsak maliyetin üzerinde ürün pazarlama yoluna gitmeyeceğiz.Bir turist 10 turist getirir ama, olumsuzlukları ve aldatıldığını gören 1 turistte 100 turistin ülkemize gelmesini engeller.” Dedi.

Konuşmaların ardından Güzelçamlı beldesine gelen 4 kişilik sezonun ilk turizm kafilesine belediye başkanı Özkal Yüksel ve 2 küçük öğrenci çiçek, plaket ve çeşitli hediyeler sundular. Hollandalı 2 ayrı çift gördükleri ilgiden dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını söylediler. Çok iyi derecede İngilizce konuşan başkan Yüksel tüm sunumlarını kendisi yaptı.

Törenin ardından meydana folklor ekipleri çıktı ve yöresel gösteriler sundular.Ardında da hazırlanan yemekler ve tatlılar törene katılan vatandaşlara ikram edildi. Törenlerde bazı Restoran ve kafeteryaların vatandaşlara ikramlarda bulundukları görüldü. Güzelçamlı'nın doyumsuz ballarda halka petek petek ikram edildi.Belediye başkanı Özkal Yüksel törene katkı koyan herkese teşekkür etti.
DİĞER HABERLER