ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2959
EURO
5,9997
IMKB
62.336
ALTIN
227,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/15 ºC
İzmir4/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Jeotermal Öncelikli
16 Nisan 2009 / 10:55
TMMOB Aydın Belediye Meclisine Seçilen Mühendis Üyeleri Ziyeret Etti.

TMMOB (Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği) Aydın İl Koordinasyon kurulu üyesi 14 mühendis odası seçimler sonucu Aydın belediye meclisine seçiler mühendis üyeleri ile tanışma ve hayırlı olsun toplantısı yapıldı.

Belediye meclis üyesi, il genel meclisi ve Aydın'da şube ve temsilciliği bulunan oda başkanlarının yaptığı toplantıda birlik beraberlik içinde çalışılması Aydın için yapılacak her konuda oda başkanlarının belediyenin yanında olduğu mesajı verildi.

Toplantının ana konusu Aydın şehrinin öncelikle vanası başkalarının elinde olduğu doğal gazla değil yerli kaynak jeotermal ile ısıtılması oldu. Bu konuda birlik ve beraber hareket etme kararı alındı.
İkinci konu olarak çevre yolunun yapılması.
Üçüncü konu olarak asansör ve kalorifer kazanlarının denetimlerinin yapılması olmuştur.
Bu toplantının olumlu olduğu ve her 3 ayda bir belediye meclis üyeleri ile toplantıların yapılması kararı aldılar.
Toplantıda konuşan Makine Mühendisleri Odası Başkanı Metin Albeyoğlu, ilk kez belediye meclisinin % 40'ının mühendislerden oluştuğunu, bunun Aydın için bir şans olması gerektiğini, önümüzdeki 5 yıllık dönemde yapılacak çalışmalarda ve verilecek hizmetlerin kalitesinde bunun çok önemli olduğunu belirterek, meslektaşlarına başarılar diledi.
Aydında 14 meslek odasıyla İl Koordinasyon Kurulunu oluşturduklarını söyleyen Albeyoğlu, her ay kurul olarak toplanacaklarını, bu toplantılara 3 ayda bir meclis üyelerini de çağıracaklarını söyleyerek, “Bu çatı altında sadece TMMOB olacak Meclis üyesi tüm arkadaşlarımız parti amblemlerini çıkarıp öyle gelecekler. Amaç Aydın'ın geleceğine yönelik çalışmalara hizmet etmektir. Herkesin şu anki siyasetçi kimlikleri gelecekte kaybolabilir ama mesleki kimlikler mezara kadar bizimle gidecektir. Mühendislerin siyasi fikir gözetmeksizin teknik düzeyde bir masa etrafında oturduklarında nasıl başarılı sonuçlar aldığını gördük. Önümüzdeki dönemin başta Aydın olmak üzere herkes için başarılı olmasını istiyorum” dedi.
Toplantıda söz alan Fikri Aydın, doğalgazın sanayide de verimli olmadığını ve bu nedenle Denizli'de sanayicilerin kömüre dönüş yaptıklarını ve jeotermal enerjinin önünün açılabilmesi için yeni meclisin doğal gaz şirketiyle sözleşme imzalamamasını istedi.

BEN İNANIYORUM
DERYA
GÜZEL BİR MECLİS UYUMLU BİR MECLİS İNANIYORUMKİ GÜZEL ŞEYLER OLACAK AYDIN İÇİN GELECEĞİMİZ İÇİN BİRLİKTE EL ELE
18 Nisan 2009 Cumartesi 10:52
güzel bir manzara
ayhan
kavgadan kim ne kazanmışki bu güne kadar. en güzeli ni yapmışlar amaç aydın için çalışmak iyi şeyler yapmak kutluyorom mühendisler odasını
16 Nisan 2009 Perşembe 18:08
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ