ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdem'den Aydınspor Açıklaması
16 Nisan 2009 / 21:21
Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, ''Aydınspor yönetimi vergi borçları yapılandırma başvurusu yapmamış'' görüşünü bildirdi.
Erdem, yaptığı yazılı açıklamada, Aydınspor yönetiminin vergi borçlarıyla ilgili yapılandırma başvurusu yapmaması nedeniyle yöneticilere tebligat gönderdiğini ifade ederek, şunları belirtti:
''Aydınspor yöneticilerine, Aydınspor'un vergi borçlarından dolayı Aydın Vergi Dairesi Bakanlığı tarafından ödeme emri gönderilmiş olmasının ardından, bu konuda çalışmalar yaptım. Konuyu Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz ile görüştüm. Aldığım bilgiler doğrultusunda kamuoyunu bilgilendirmek lüzumunu hissettim. Türkiye'deki birçok spor kulübünün vergi borcu bulunmaktadır. Buna istinaden 2008 yılı içerisinde çıkarılan 5766 sayılı yasanın geçici 2. maddesine göre sadece spor kulüplerine mahsus, vergi borçlarını 10 yıl süreyle yapılandırma imkanı getirilmiştir. Yapılandırma için Haziran 2008 sonuna kadar başvuru süresi tanınmış. Ancak Aydınspor yönetimi vergi borcu ile ilgili bu imkândan faydalanmak istememiş ve başvuru yapmamışlardır.''
Vergi Dairesi Başkanlığı'nın her mükellefte olduğu gibi alacaklarını tahsil edebilmek için Aydınspor yöneticilerine de tebligat gönderme yoluna gittiğini kaydeden Erdem, şu görüşleri bildirdi:
''Eğer Aydınspor yönetimi vergi borçlarıyla ilgili yapılandırma başvurusu yaparlar ise Aydın Milletvekili olarak Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan ile görüşüp, sonuç almaya gayret göstermeye hazırım. Bu olayın spekülasyonlara ve yanlış değerlendirmelere sebebiyet vermemesi için Aydın kamuoyuna duyurmak isterim.''
Öte yandan, Vergi Dairesinin aralarında tanınmış iş adamlarının da olduğu yaklaşık 200 kişiye tebligat gönderdiği tebligatı alanların bu gün kendi aralarında toplantı yaparak durumu değerlendirdiği öğrenildi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ