ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ödül Meslek Oskarıdır
16 Nisan 2009 / 21:31
Dream World Cruises Destinations firmasının düzenlediği yarışmada ''en iyi rehberler dalında'' ödül aldıklarını bildirdi.
Kuşadası Rehberler Odası (KURED) Başkanı Ali Karapınar, Dream World Cruises Destinations firmasının düzenlediği yarışmada ''en iyi rehberler dalında'' ödül aldıklarını bildirdi.
Karapınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dream World Cruises Destinations firmasının kruvaziyer gemileri ile Türkiye'ye gelen Amerikalı turistler arasında yaptığı anketin sonuçlarının belli olduğunu, 16 kategoride ödül verilen sınıflandırmada, Türkiye'nin en iyi turist rehberlerinin Kuşadalı rehberler olduğunun açıklandığını söyledi.
Karapınar, şu bilgiyi verdi:
''Kruvaziyer turizmine yönelik etkinlikler düzenleyen ve Dream World Cruise Destinations isimli dergiyi yayınlayan Ashcroft & Associates firması Brüksel'de Avrupa Kruvaziyer Konseyi, Euroyards ve MedCruise ve Cruise Europe isimlli iki liman işletmesi adına Avrupa Kruvaziyer Sektörü Konferansı düzenliyor.
Şirketin 2008 yılı ödüllerinin sahipleri belli oldu. Buna göre Türkiye'den Alanya limanı 'Yükselen Değerler' de ödül alırken Kuşadalı turist rehberleri ise 'En İyi Rehberler' kategorilerinde ödüllendirildi.''
Karapınar, KURED üyelerinin uluslararası düzeydeki bu başarısının kendileri için ''Meslek Oskarı'' niteliğinde olduğunu, düzenledikleri eğitim gezileri, arkeoloji günleri, konferans ve seminerlerle Kuşadalı rehberlerin bilgi birikimini artırdıklarını söyledi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ