ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çerçioğlu'ndan Açıklama
16 Nisan 2009 / 21:35
Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu: ''Aydın Yıldızı Parlatılamamış Bir Turizm Kenti''
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kentin, 6 bin 500 yıllık geçmişi, barındırdığı tarih, kültür, sağlık ve doğal turizm kaynaklarıyla yıldızı parlatılamamış bir turizm kenti konumunda bulunduğunu bildirdi.
Çerçioğlu, Turizm Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, turizm sektörünün Türkiye'nin bugünü ve geleceği için çok özel öneme sahip sektör olduğunu belirtti.
Türkiye'nin, uzun yıllar Ege ve Akdeniz kıyı şeridinde yaz turizmi ile gündeme geldiğini hatırlatan Çerçioğlu, şunları kaydetti:
''Altyapı ihtiyaçları, ulaşım, turizm güvenliği, kalifiye personel ve buna benzer iyileştirme, gelişim bekleyen zorunluluklar bir türlü öncelikler haline getirilememiş, dolayısıyla Türk Turizm politikası oluşturulamamıştır.
6 bin 500 yıllık geçmişi ile barındırdığı tarih, kültür, sağlık ve doğal turizm kaynaklarıyla Aydın ihmal edilmiş, yıldızı parlatılamamış bir turizm kenti konumundadır. Tüm dünya, ülkeler arası rekabetin şehirler arası rekabete dönüştüğü, yerelliğin ve bölgeciliğin öne çıktığı bir süreçten geçmektedir. Aydın sahip olduğu hemen her çeşit turistik avantajlarını kullanarak nüfusunun büyük bir kısmının bu sektörden geçindiği bir şehir haline gelmelidir. Bunun için Aydın ulusal ve uluslararası tanınmışlığın artırılması yanında, yerli ve yabancı turist için tüm turizm altyapısı sorunları giderilmiş cazibe merkezi olmalıdır.''
Çerçioğlu, yerel yönetim olarak, kentin gelişmişliğine, vatandaşların refahının artmasına katkısının büyük olacağına inandıkları turizm sektörüne her türlü desteği vereceklerini bildirdi.
bavul turizmi
demir
Otobüsle turist getirtmişti. Getirmeye başlasın da..Turistin, bakkala, sıhhi tesisatçıya, çiftçiye, kumaş satan kişiye...vs ne faydası olacak? Turistler eskisi gibi değil. En ucuz bulduğu yerden meyvesini, yiyeceğini alıp yola öyle çıkıyor. Ama görelim çerçioğlunu yapsın.. tarih dersini ve reklamı bıraksın artık.
18 Nisan 2009 Cumartesi 18:46
chp turizmi
ahmet demir
Sn çerçioğlu bu açıklamayı yaparken chp li belediye başkanlarınımı referans gösteriyor.chp li istanbul(iski skandalı)izmir(arsenikli su)kocaeli(yuvacık barajı) belediyelerinin neler yaptığını halkımız çok iyi biliyor.16 yıldır genel başkan olupta hiç iktidar olamayan bir partinin belediye başkanının turizme yapacağı en büyük hizmet genel başkanını koruma altına almasıdır.Aydın'ımıza Aydın'lılara Allah 5 yıl boyunca sabır versin.
17 Nisan 2009 Cuma 11:34
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ