ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3487
EURO
6,0727
IMKB
62.336
ALTIN
220,485
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul7/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hani Teğet Geçiyordu
18 Nisan 2009 / 01:02
''Hani bize teğet geçiyordu, dokunmuyordu bu iş''
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 3,6 küçüleceğini belirterek, ''Hani bize teğet geçiyordu, dokunmuyordu bu iş'' dedi.
Genel Başkan Baykal, parti otobüsünden vatandaşları selamlayarak kent merkezinde dolaştı.
CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile belediye binası önüne gelen Baykal, burada halka hitap etti.
Baykal, şöyle konuştu:
''Ekonominin, tarımın, çiftçinin, işsizin durumu ortada. Uzun süredir anlatmaya çalışıyoruz, sürekli olarak inkar anlayışına dayalı politika götürüyorlar. Neymiş, Türkiye kalkınıyormuş, zenginleşiyormuş, bunların hiç anlamı yokmuş. Yahu ayağınızı yere basın, gerçekleri görün, ne yapılması gerektiğini... 'Adını koyun bu işin' diyorduk, 'Hayır Türkiye kalkınıyor' diyorlardı. İki gün önce üç bakanı çıkardılar artık kalkınma malkınma yok. 'Yüzde 4 kalkınacaktık' demişlerdi, '3,6 küçüleceğiz' dediler. 'Kalkınma yok küçülme var, büyüme yok daralma var' dediler. Böylece bugünkü iktidar resmen itiraf etmek zorunda kaldı. Aylardır bunu anlatmaya çalışıyoruz, elinizdeki rota yanlış, rakamlar, hesap yanlış. Şimdi onlar da başladılar 'Evet bütçe açık, evet Türkiye küçülüyor, borçlar artıyor' demeye.
Niye bu kadar geciktiniz, niye zamanında söylemediniz? Seçim kampanyası için de size 'Tedbir alın' dedik. 'Tedbir söyleyin' dediniz tedbirleri söyledik. Önce itiraz ettiniz. Sonra kenarından köşesinden o istikamete girmeye başladınız. Gerçeği itiraf edinceye kadar geçen sürede Türkiye'nin kaynakları israf edildi, har vuruldu harman savruldu. Seçim amacıyla yanlış harcandı. Türkiye bu yıl yüzde 3,6 küçülecek, hani bize teğet geçiyordu, dokunmuyordu bu iş.''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ