ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adalet Adında Var
18 Nisan 2009 / 01:21
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Adalet, Türkiye'de iktidar partisinin adında var'' dedi.
Baykal, Aydın programı kapsamında İncirliova, Koçarlı ve Kuşadası ilçelerini ziyaret etti.
İncirliova Belediyesi önünde halka seslenen Baykal, Aydın'ın ilçeleriyle birlikte yerel seçimde yaptığı tercihle Türkiye'nin de önünü açtığını, ülke siyasetinin gidişatına yön verdiğini ifade etti. Alınan sonuçların ülke çapında ''memleket nereye gidiyor?'' kaygısı taşıyan birçok insana da mesaj gönderdiğini savunan Baykal, şöyle konuştu:
''Kararınız, tüm Türkiye'yi etkiledi. Herkes şimdi 'Aydın'ın, İzmir'in, Antalya'nın, Trakya'nın, Ege'nin, Akdeniz'in bir bildiği var, bunlar buraya yöneliyorsa bunun bir anlamı vardır' diyor. Siz, Türkiye'nin geleceğisiniz Türkiye için bir umut ışığı yaktınız.''

KRİZİN ZARARI

Baykal, ekonomide gelinen noktayı uzun süredir açıklamaya ve hükümeti uyarmaya çabaladıklarını da ifade ederek, şunları söyledi:
''AK Parti iktidarı, 7 yıl önce büyümekte olan ve büyümeye ihtiyacı olan bir ülkeyi emanet alarak, Türkiye'yi bu süre sonunda küçülen bir ülke haline getirdi, 'Kriz bizim krizimiz değil başkalarının, Amerika'nın... Bizi teğet geçecek' dediler. Görüldü ki Amerika'dan çok Türkiye'ye zararı oldu. Amerika küçülmedi, Türkiye küçüldü. İktidar partisinin adında yer alan kalkınma kelimesinin ekonomide gelinen noktayla ne anlama geldiği ortaya çıktı. Yaşanan son hukuksuzlarla adaletin de olmadığı görüldü.''
Deniz Feneri davasının halen başlayamadığını, tercüme yapıldığı gerekçesiyle beklendiğini öne süren CHP lideri, şöyle devam etti:
''Bunca zaman geçti, dava hala başlamadı. Bu kadar zamanda Almanya'daki mahkeme davayı sonuçlandırıp suçluları cezaevine koydu ve 'Asıl suçlular Türkiye'de' dedi. Bizimki dosyayı tercüme edip davayı açamadı. Böyle adalet olur mu? Bak şimdi bir dava nedeniyle bu memleketin en namuslu, en dürüst aydınlarını gözaltına aldılar. Vatan millet için gözünü budaktan sakınmayacak insanları o bahane bu bahane gözaltına aldılar. Ergenekon Davası her gün televizyonlarda her gün gazetelerde. Deniz Feneri'ni görüyor musunuz? Niye, yayın yasağı var. Yayın yasağı oluyorsa adaletin gereği yerine getiriliyormuş. Deniz Feneri'ne yayın yasağı koyuyorsunuz da suçlu olup olmadığı bilinmeyen bu memleketin namuslu insanlarına niye yayın yasağı koymuyorsunuz?
Adalet, Türkiye'de iktidar partisinin adında var. Bir aldatmaca olduğu bundan daha iyi anlatılamaz. Bir aldatmaca ile karşı karşıyayız. Ama merak etmeyin bu ülkede adalet de kalkınma da olacak.''
Baykal, konuşmasının ardından seçimin iptal edildiği Koçarlı ilçesini ziyaret etti. Bir kahvehanede halka seslenen Baykal, CHP'nin Aydın'da 22 belediye başkanı bulunduğunu, yakın bir dönemde yapılacak seçimle buna Koçarlı'nın da ekleneceğine ve sayının 23'e çıkacağına inandığını belirtti.
Daha sonra Kuşadası'na geçerek belediye binası önünde halka seslenen Baykal, Kuşadalıları tercihlerinden dolayı kutladığını, buradan verilen mesajın tüm Türkiye'ye ulaştığını söyledi.
Baykal'a, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu eşlik etti.
kelin ilacı
salih
kelin ilacı olsa önce kendi başına sürermiş.Sn baykal herşeye muhalefet etmeyi siyaset sanan bir liderdir.Bir kere bile olsa bu memlekete hizmet ettiği görülmüşmü?Yıllardır herşeye hayır diyen bir liderin ürettiği çözüm ancak çözümsüzlük olur.Sn Baykal bu memleketin menfaati için bir kerecik iyi bir iş yaparsa dişimi kıracağım.
20 Nisan 2009 Pazartesi 13:42
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ