ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2959
EURO
5,9997
IMKB
62.336
ALTIN
227,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/15 ºC
İzmir4/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başlangıç Kara Yolu
18 Nisan 2009 / 14:56
''Turizm Alanındaki İlk Çalışmayı Didim-Akbük Yolunun Yapımıyla Başlatacağız''
Didimli İl Genel Meclisi üyelerinin turizm alanındaki ilk çalışmayı Didim-Akbük kara yolunun yapımıyla başlatacağı bildirildi.
Aydın İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Cahit Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Didimli üyeler olarak ilk girişimlerini bu yol için başlatacaklarını ve yatırım kapsamına alınması için gerekli çalışmayı yapacaklarını söyledi.
Yaşadığı belde olan Akbük'te ortaöğretim soruna da çözüm bulmak için kolları sıvadıklarını aktaran Kaya, eğitim alanındaki sıkıntıların giderilmesine yönelik çalışmalar yürüteceklerini dile getirdi.
Kaya, ''İl Genel Meclisinde bu yılın bütçesi geçen seneden belirlendiği için net bir gelişme yok. Ancak 2009 yılında gerekli diyaloglar sağlanıp 2010 yılı planları içerisine eğitim yatırımları alınması için çalışacağız'' dedi.
Akbük'te ortaöğretim kurumu eksikliği bulunduğunu anlatan Kaya, ''Akbük hem ilköğretim hem de ortaöğretim sorunu yaşıyor. Akbük'e bir genel lise açılması şart. Lisenin açılmasıyla hem veli ve öğrencilerin yaşadığı sıkıntı giderilecek, hem de yerleşim artacak'' diye konuştu.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ