ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3152
EURO
6,0047
IMKB
62.336
ALTIN
226,669
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/13 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK 5 AYDA 375'E YAKIN ZAYİAT
06 Mart 2009 / 13:22
Türk Silahlı KuvvetlerininIrak'ın kuzeyinde gerçekleştirdikleri operasyonlar sonucunda bölücü terör örgütünün 5 ayda 375'e yakın zayiat verildiği belirtildi.
ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, Ekim 2008'den bugüne kadar, sadece Irak'ın kuzeyine icra edilen hava harekatı ve topçu atışları sonucu bölücü terör örgütünün, ölü ve yaralı olmak üzere 375'e yakın zayiat verdiği bilgilerinin çeşitli kaynaklardan teyit edildiğini bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Tuğgeneral Gürak, son dönemlerde, güvenlik güçlerince icra edilen başarılı operasyonlar neticesinde, bölücü terör örgütü içerisinde liderlik mücadelesi ve iç çatışmaların arttığı ve birçok teröristin öldüğü bilgilerinin alındığını söyledi.
Tuğgeneral Gütak, Nevruz kutlamaları çerçevesinde alınacak güvenlik önlemleri ile ilgili soru üzerine, bu konuda yasal mevzuatın belli ve güvenlik güçlerinin her türlü tedbiri almakta olduğuna işaret ederek, ''Daha önce de ifade etmiştik, herkesten sağduyulu ve sorumluluk içinde hareket etmesini bekleriz'' dedi.
İzmir İl Genel Meclisi'nin 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in ismi ile ''12 Eylül'' isminin İzmir'deki bazı okullardan kaldırılması girişimiyle ilgili soruya Tuğgeneral Gürak, ''Günlük gelişmelerden etkilenen siyasi bir düşünce olarak görüyoruz'' yanıtını verdi.
Tuğgeneral Gürak, bir başka soru üzerine, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız'ın Irak ziyaretinin, Irak Savunma Bakanı'nın daveti üzerine gerçekleştiğini bildirdi.
Bedelli askerlik konusunda çalışma olup olmadığı yönündeki soruya Tuğgeneral Gürak, ''Daha önce de açıkladık, böyle bir çalışma yok'' yanıtını verdi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ