ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,589
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/12 ºC
Ankara4/9 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"GEL MECLİSTE DOKUNULMAZLIĞI KALDIR"
06 Mart 2009 / 13:30
Devlet Bahçeli Uşaktan Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a seslendi "GEL MECLİSTE DOKUNULMAZLIĞI KALDIR"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında 2 dosyanın bulunduğunu belirterek, ''Sayın Başbakan bırak padişah olmayı da şu dosyalarla bu millete hesap ver. Birinci Recep Tayyip Erdoğan ve ikinci Recep Tayyip Erdoğan dosyası meclistedir. Gel mecliste dokunulmazlığı kaldır'' dedi.
Bahçeli, Uşak İstasyon Meydanı'nda partisinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin AK Parti iktidarına ''çeki düzen vermek'' açısından önemli olduğunu söyledi.
Başbakan Erdoğan'ın, ''krizin ülkeyi teğet geçeceğini'' söylediğini ifade eden Bahçeli, ''Kavga, çatışma, 'al ananı git', diye hakaret dolu sözler yerine gel ekonomik, sosyal tedbirler alabilecek çalışmaları yürüt. Başbakanın krizin ülkeyi teğet geçmediğini halka anlatması gerekir" dedi.
Bahçeli, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasını isteyerek, şöyle devam etti:
''Kaldır dokunulmazlığı. 'Bir siyasi parti liderinin elinde bir kırmızı dosya var' diyor. 'Bu dosyadan kırtasiyecilerde çok' diyor, 'isteyen alabilir' diyor. Doğrudur dosyanın içeriğine değil rengine bakıyorsan kırtasiyecilerde laciverdi de siyahı da kırmızısı da var. Şimdi sen kırtasiyecideki dosyayı bırak da kendinle ilgili olan birinci Recep Tayyip Erdoğan ve ikinci Recep Tayyip Erdoğan dosyası meclistedir. Gel mecliste dokunulmazlığı kaldır öyleyse.''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ