ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
7 Haziranda Seçim!
19 Nisan 2009 / 03:03
Aydın'ın Söke İlçesine Bağlı Bağarası Beldesinde ''Kısıtlı Kişilerin Oy Kullandığı'' Yönündeki İtirazın Ysk Tarafından Kabul Edildiği Bildirildi

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) Aydın'ın Söke ilçesine bağlı Bağarası beldesindeki belediye başkanlığı seçimini iptal ettiği bildirildi.
Bağarası'nda CHP adayı ile eşit oy alan ve kura sonucunda belediye başkanı ilan edilen DP'li Salih Özdemir, yaptığı açıklamada, YSK'nın iptal kararının avukatına ulaştığını belirtti.

Özdemir, mazbatasını pazartesi günü iade edeceğini söyledi.
YSK'nın, CHP Bağarası Belediye Başkan adayı Hüseyin Yıldırım'ın seçimlerde ''Kısıtlı kişilere oy kullandırıldığı'' yönündeki itirazını incelediği ve belediye başkanlığı seçiminin iptaline karar verdiği öğrenildi.
Seçimlerin 7 Haziranda yenileceği, bu tarihe kadar yeni seçilen 9 belediye meclis üyesi arasında kura çekimi ile belirlenen kişinin belediye başkanlığı görevini yürüteceği belirtildi.

SONUÇLARI KURA BELİRLEMİŞTİ

Bağarası'nda, CHP adayı Hüseyin Yıldırım ile DP adayı Salih Özdemir 1229'ar oy almıştı. Bunun üzerine her iki başkan adayı da İlçe Seçim Kuruluna, oyların yeniden sayılması için itirazda bulunmuşlardı.
İtirazlar üzerine oylar yeniden sayılmış, her iki adaya da eşit oy çıkması üzerine kura çekimiyle DP adayı Salih Özdemir, belediye başkanlığını kazanmıştı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ