ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Krizin Hızı Yavaşladı
20 Nisan 2009 / 10:29
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, krizin hızının yavaşladığını ancak hala "gidecek yolu" olduğu izlenimi bulunduğunu söyledi.
Güler Sabancı gazetecilerle bir araya geldiği sohbet toplantısında, hükümetin daralmaya ilişkin büyüme rakamlarında yaptığı revizyonla ilgili bir soru üzerine, yüzde 3,6'nın realist bir rakam olduğunu kaydetti. Sabancı kendilerinin, son çeyrekte kıpırdanma olacağını öngördüklerini belirtti.
Fabrikaları dolaştıklarını ve "aşacağız" havası gördüğünü, bunun kendisi için memnuniyet verici olduğunu ifade eden Sabancı, krizin etkilerinin sadece Türkiye'ye özgü bir durum olmadığını, dünyada bir bocalama yaşandığını, algıyla, beklentilerle, realite arasında fark yaşandığını ve bunun krizi derinleştiren güven sorununu daha da çoğalttığını ifade etti.
Güler Sabancı, "yangını söndürmeye" yönelik kısa vadeli paketlere devam edilmesi gerektiğini, dünyanın da böyle yaptığını ancak, bu tedbirlerin yanında orta ve uzun vadeli projeksiyonlara da gerek olduğunu, bu açıdan hükümetin bütçede "cesaretle" revizyon yapmasını da olumlu karşıladığını kaydetti.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ